רון מידן המלצות הורים

רון יקר !!! השיטה הזאת פורצת דרך מדעית, אני יכולה להגיד בפה מלא ואני מרגישה מחוייבות אישית כלפי ילדים והורים להמליץ להם מנסיוני... כשהבנתי שהבן שלי מתחמק מהכנת השיעורים כבר בכיתה א´, מתקשה ומתוסכל מלנסות לקרוא את האותיות, המילים וכו´..., בבית הספר הגדירו את העניין בכל מיני שמות, המליצו לי ללכת לנירולוג, לעשות אבחון קשב וריכוז, וכו´... ואם הייתי עושה זאת סביר להניח שהוא היה מתייחס לשאלון שהמורה מילאה ורושם לו כדור נגד קשב וריכוז, (מה שבטוח לא היה עוזר לו לקרוא). נוכחתי לדעת במו עיניי, שהקושי הוא אמיתי, השיטה הזאת מדהימה, כשאיתי שלי הרכיב את המשקפיים עוד בפעם הראשונה נוכחתי לדעת שהוא מזהה את כל האותיות וממש קורא אותם מהר....כאמא אני ממליצה לכל הורה שחשוב לו לעזור לילדיו, ראשית כל לעשות בדיקת אופטיקה נוירולוגית, היא לא בדיקת ראייה רגילה, בבדיקה רגילה הבן שלי נבדק והוא רואה 6/6......אל תהססו, תתקשרו!!! מזלי שלפני שחיפשתי פתרונות אחרים שהיו רק מרחיקים אותי מתוצאות טובות ומבזבזות את זמנינו וכספינו....פנינו בדיוק למקום הנכון ולמזלי בזמן הנכון. רון תודה רבה על הכל.
מיכל איפרגן
ברצוני להחמיא לך על המשקפיים עשיתי לבת שלי וכבר אחרי כמה ימים השתפרה הקריאה והכתיבה ועוד במגמת שיפור אין צורך לספר איזה חיוך היה לי שהמורה דיברה איתי וגם הילדה שאמרה שפתאום רואה הכול יותר ממוקד וישר .... ממליצה בחום ... ולך רון תודה על היחס והשירות הנפלא.
נעמי גמליאלי
"אם פעם היינו יושבים איתה לעשות שיעורים 20-30 דקות, היום אפשר לשבת איתה שעה בלי להתעצבן."
מוטי
"אחרי שהוא מרכיב משקפיים וקורא דף, הוא פחות מתעייף, פחות מתאמץ במהלך הקריאה ויכול לקרוא דפים יותר ארוכים."
דורון
"הילדה יותר נהנית לקרוא ויש לה יותר רצון לקרוא... בבית הספר מקבלים פידבקים מאוד חיוביים."
ענת
"מעולם, במשך המון שנים, לא היה מצב שיכולתי לקרוא 4 עמודים ברצף, אחד אחרי השני בלי לעשות הפסקה. אתמול זה קרה לי בפעם הראשונה, מזה הרבה שנים."
צחי
"יש שיפור בקריאה: הקריאה הרבה יותר שוטפת וזורמת. הילדה פחות מתעייפת ופחות מתוסכלת."
ורד
"אין יותר כאבי ראש! הילדה קוראת המון המון חומר ומאוד מצליחה בלימודים."
גליה
"... יש שיפור מאד מאד משמעותי בקריאה, הילדה פחות מתוסכלת!"
צביקה
חשוב שהורים ובעיקר מורים יכירו את הפתרון של רון מידן לנושא הקריאה. ולכן אשתף: בסיום כיתה א הגענו לרון מידן לאחר אינספור בדיקות אצל רופאי עיניים בכירים, גם פרטיים המתמחים בילדים שלא מצאו כל ליקוי בראיה. בני הגיע לכתה א´ קורא. בסיום כתה א הוא לא התקדם כלל בקריאה,שנא את הקריאה והתחמק ממנה, מאחר ועברנו את כל הבדיקות האפשריות ולא נמצא כל ליקוי ראיה האשמנו את המחשב...את העצלות...הילד טען בכל תוקף שהוא לא רואה טוב!
הגענו אל רון מידן וזכינו להסבר מעמיק הדגמה סבלנית ובחינה דקדקנית. כבר בחודש הראשון לשימוש במשקפיים הילד התחיל לקרוא ואף להבין מה שהוא קורא. הפסיק לזוז בכיסא ולשפשף את עיניו (שקודם האדימו כשנדרש לקרוא). בתחילה צוות ביה"ס התיחס למשקפיו כאל עוד פריט אלטרנטיבי עוקף ריטלין. היום אם בני מגיע לכתה ללא משקפיו, מזעיקים אותי להביא לו!
בני כמעט מסיים כתה ב´ - קורא להנאתו ספרים מלאים כמו ג'ינג'י , דוד אריה ועוד מסיים ספר בסדרה, ועובר אל הספר הבא. תענוג. הילד מדווח על שינוי דרמתי בחוויית הקריאה,הוא מתמודד עם טקסטים ארוכים יותר שקודם היה נמנע מהם. מזלנו שהכרנו את הפתרון כבר בסיום כתה א´ וכך חסכנו פגיעה בדימוי העצמי, בכיס(!) על פתרונות אחרים ולא נכונים.
הגענו אל רון בזמן הנכון והבעיה נפתרה תוך חודש. קיבלנו את המשקפיים ביולי 2016. היום, 10 חודשים לאחר מכן אני מרגישה את הצורך לשתף ובכך לעזור לעוד ילדים. רון טיפל בנו בסבלנות יוצאת דופן, הרגשנו שהוא פועל מתוך תחושת שליחות אמתית לעזור לילדים. הילד היה קשוב לו מיד, הבדיקה ארכה זמן והילד שיתף פעולה כי הרגיש שרון עוזר לו, שסופסוף מאמינים לו! המון מקרים כאלו באין ידע והכרה של הצוות החינוכי "נפתרים" ע"י ריטלין-חבל!!
חשוב להפיץ ולידע ואף להיבדק במידת הצורך.
נעמי אדלסברג
"...הייתה לה איזושהי בעיה, שמסתבר שקל לפתור, ברגע שיש את הפתרון- כמו אצל רון. וזה מידע שלא היה במקומות בהם חיפשנו לפני..."
לני
My magnificent girl is smiling ear to ear ever since she got her glasses at Corrective. I even see better with her glasses and think I should get an evaluation from you as well. There is so much to learn. Thanks so much!
‎Rachel Gambash